najwyzszajakosczycia.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i zakupach.

Zakupy

Jak zrobić bransoletkę ze sznurka domowymi sposobami?

Jak zrobić bransoletkę ze sznurka domowymi sposobami?

Modne i stylowe bransoletki ze sznurka cieszą się dużym zainteresowaniem od kilku sezonów. Eleganckie bransoletki ze sznurka oferują największe marki na całym świecie. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykonać oryginalną bransoletkę samodzielnie. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak zrobić bransoletkę ze sznurka.

Wysokiej jakości materiały

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za porządnym sznurkiem, dzięki któremu sama bransoletka będzie bardzo wytrzymała. Uważać należy w szczególności na śliskie sznurki z którymi zawsze jest duży problem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, aby zrezygnować z popularnych rzemieni. Pamiętać należy również o tym, aby sznurek nie był zbyt gruby ponieważ mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z zawiązaniem węzła. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto postawić na niezawodne sznurki z bawełny woskowanej. Nowością na rynku są nowoczesne sznurki poliestrowe, które dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie. Powlekane sznurki wyróżniają się bardzo żywymi kolorami. Na bransoletkę doskonale nadają się sznurki o rozmiarze 1mm albo 2mm. Na jedną bransoletkę bez problemu wystarczy około 40cm sznurka.

jak zrobić bransoletkę ze sznurka

Jakie koraliki i ozdoby?

Wybranie porządnego sznurka to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby wybrać porządne koraliki i ozdoby. Najlepiej celować w trwałe materiały, dzięki czemu bransoletki będą służyć nawet kilka sezonów. Godne polecenia są ozdoby wykonane ze stali szlachetnej albo srebra. Wysokiej jakości zawieszki bez problemu można kupić już od kilku złotych.

Jak zrobić bransoletkę ze sznurka?

W pierwszej kolejności należy odmierzyć fragment sznurka, który będzie stanowił główną bazę bransoletki. Dobrym pomysłem jest również doliczeniu kilku zapasowych centymetrów na supełki i nieprzewidziane sytuacje. Zdecydowanie łatwiej jest przyciąć dłuższy sznureczek, niż kombinować z przedłużaniem bransoletki. Aby poszczególne końce sznurków nie strzępiły się warto potraktować je niewielką ilością kleju błyskawicznego. Na rynku dostępne są również specjalne kleje do biżuterii. Końce sznurków można bez problemu zawiązać na supełki. Najtrudniejszym zadaniem jest tak naprawdę wykonanie makramowego splotu. W Internecie można obejrzeć filmiki, gdzie jest pokazane jak zrobić bransoletki z zawieszkami. Między sznurki można wpleść kolorowe koraliki i inne ozdoby. Pamiętać należy również o tym, że po wypleceniu makramowego splotu należy zabezpieczyć końce plecionki za pomocą wspomnianego powyżej kleju do biżuterii.

Jak zrobić bransoletkę z koralików?

Aby zrobić elegancką bransoletkę w pierwszej kolejności warto przygotować sekwencję koralików. Mowa tutaj oczywiście o kolejności w której chcemy nawlekać koralki na sznurek. Jeżeli chodzi o same koraliki to należy je nakleić porządnym klejem. Jak widać zrobienie stylowej bransoletki nie jest trudnym zadaniem, dzięki czemu każdy może zrobić swoją wymarzoną biżuterię.

bransoletka sznurek

Do czego pasuje bransoletka ze sznurka

Bransoletka ze sznurka jest bardzo uniwersalną biżuterią, dzięki czemu można ją śmiało wykorzystać przy wielu stylizacjach. Bransoletkę łączyć można bez problemu z zegarkami i opaskami. Ograniczeniem jest tak naprawdę tylko nasza wyobraźnia. Pamiętać należy jedynie o tym, aby nie przesadzić z dużą liczbą dodatków. Po bransoletki ze sznurka sięgają przede wszystkim kobiety, które poszukują nowoczesnej biżuterii w stylu boho. Warto wspomnieć również o tym, że bransoletki ze sznurka noszą nie tylko kobiety, ale również mężczyźni w różnym przedziale wiekowym.

Udostępnij