najwyzszajakosczycia.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i zakupach.

Dom i Ogród

Mała garderoba jak urządzić, o czym warto pamiętać?

Mała garderoba jak urządzić, o czym warto pamiętać?

Nie zawsze możliwe jest wydzielenie osobnego pomieszczenia na garderobę, przez co konieczne staje się trzymanie wszystkich ubrań i dodatków stylizacyjnych w szafie sypialnianej. Warto przynajmniej wydzielić strefę służącą jako garderoba. Nawet jeśli ma mieć ona niewielkie wymiary, to zawsze można w umiejętny sposób wszystko rozplanować. Funkcjonalna garderoba nie musi mieć dużej powierzchni. Z pomocą przychodzą rozmaite rozwiązania i akcesoria, które ułatwiają pomieszczenie wszystkich ubrań i akcesoriów, zachowanie porządku. Istotne będzie to, aby wszystko zostało dobrze zaprojektowane. W zorganizowaniu przestrzeni pomogą półki, drążki, szuflady itd.

Mała garderoba jak urządzić, aby była funkcjonalna?

Jako że w domu jest mnóstwo ubrań i rozmaitych akcesoriów, to trzeba znaleźć wystarczająco dużo miejsca do pomieszczenia tego wszystkiego. Co jednak zrobić w przypadku ograniczonego metrażu? Jest na to wiele rozwiązań i niekoniecznie trzeba od razu pożegnać się szczęściem swoich ubrań. Oczywiście warto postawić na minimalizm, zrobić porządek w szafie i oddać lub sprzedać zbędne rzeczy. Im więcej elementów w garderobie, tym bardziej zaczyna brakować miejsca. Jest to wyraźny sygnał na wprowadzenie pewnych zmian. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni system do przechowywania. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, dzięki którym możliwe staje się wykorzystanie wolnej przestrzeni nawet w niewymiarowych wnętrzach. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zlecenie wykonania garderoby na wymiar, bo pozwala to na jej dopasowanie do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Umożliwia wykorzystanie każdego wolnego centymetra, żaden kąt nie zostanie niezagospodarowany, to samo dotyczy miejsca pod sufitem i pod schodami.

garderoba

Jeśli garderoba jest mała i ogranicza się tylko do jednej ściany, to można zagospodarować ją pod sam sufit. Na samej górze mogą znaleźć się ubrania sezonowe i mniej używane rzeczy. Świetnym trikiem jest także zawieszenie ubrań na dwóch wysokościach. Uzyska się w ten sposób więcej miejsca i uniknie pogniecionych ubrań. Nie będzie również problemu ze znalezieniem poszczególnych rzeczy. Kolejnym udogodnieniem jest zainwestowanie w półki o różnych głębokościach. Częsty problem stanowi nieprzyjemna woń, co wynika z kiepskiej cyrkulacji powietrza. Ubrania są ułożenie ściśle na sobie, co zaburza przepływ powietrza. Jest na to skuteczne rozwiązanie, a mianowicie ażurowe kosze. Wspaniale nadaje się do swetrów, pościeli ręczników itd. W przypadku garderoby bardzo pomocne stają się rozmaite organizery i pojemniki. Ułatwiają one segregacje i zachowanie porządku. Rewelacyjnie sprawdzają się na mniejsze akcesoria, znika problem z zakupionymi drobiazgami.

urządzanie małej garderoby

Co warto mieć na uwadze podczas urządzania niewielkiej garderoby?

W niewielkiej garderoby nie może zabraknąć rozmaitych wieszaków i haczyków. Wspaniale nadają się do zawieszania zarówno spodni, jak i pasków, apaszek, krawatów i innych dodatków stylizacyjnych. Warto wykorzystać także drzwi szafy, w ten sposób można uzyskać sporo dodatkowego miejsca. W tym celu warto zamontować na nich szynę przy użyciu haków. Sposobem na ułatwienie sobie znalezienia ubrań w garderobie jest podzielenie ich na kategorie. Na jednym drążku mogą wisieć swetry, na drugim bluzy, na kolejnym sukienki, okrycia wierzchnie itd. Pomocnym trikiem będzie uporządkowanie ubrań kolorystycznie. Jest to spore udogodnienie podczas tworzenia stylizacji na różne okazje. Szuflady również warto podzielić i posegregować dodatki w postaci okularów, czapek, rękawiczek, szalików. Z pomocą przychodzą specjalne przegrody do szuflad i pojemników. Świetną opcją do garderoby jest wysuwana półka na obuwie. Nie może zabraknąć również lustra na drzwiach, które stanowi praktyczną dekoracje. Zdobi wnętrze i optycznie je powiększa. Jeśli ktoś ma jakieś ulubione dodatki, ubrania, to warto je wyeksponować, ułatwić sobie do nich dostęp, dzięki czemu będą zawsze pod ręką. Dobrym rozwiązaniem jest także wydzielenie w garderobie strefy damskiej i męskiej lub dla dzieci i dla dorosłych. Bardzo ważne jest także oświetlenie garderoby. Przyda się źródło światła ogólne i miejscowe.

Udostępnij