najwyzszajakosczycia.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i zakupach.

Dom i Ogród

Jak zrobić ozdoby z palet do ogrodu?

Jak zrobić ozdoby z palet do ogrodu?

Wysyłka rozmaitych towarów na palecie jest bardzo popularnym sposobem, jeśli są one wielkogabarytowe. Warto jednak wiedzieć, że paleta może mieć także zastosowanie w ogrodzie. Jest wiele sposobów na zrobienie z niej rozmaitych dekoracji. Bardzo popularne stało się ostatnio robienie mebli z palet, które świetnie sprawdzają się na tarasie, balkonie, ogrodzie. Moda na recykling i ekologię trwa. Paleta może zostać pomalowana na dowolny kolor, dzięki czemu będzie wyglądała atrakcyjniej. Świetnie sprawdza się w postaci stolika, siedziska, można z niej zrobić nawet huśtawkę, kwietnik. Jeśli ktoś ma w domu stare palety, to warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób je wykorzystać, dać im drugie życie.

Pomysły na ozdoby z palet do ogrodu

Mogłoby się wydawać, że palety nie są niczym szczególnym i nadają się tylko do wyrzucenia, ale w praktyce wygląda to jednak zupełnie inaczej. Mogą powstać z nich rozmaite dekoracje. Meble z palet są wręcz modne i to już od wielu sezonów. Wystarczy kilka dodatkowych rzeczy i podstawowe narzędzia, aby zrobić coś praktycznego i ozdobnego. Palety świetnie sprawdzają się w ogrodzie, można z nich budować modułowo, ustawiać jedną na drugą, przycinać itd. Jest naprawdę wiele możliwości na ich wykorzystanie. Nawet proste konstrukcje świetnie się prezentują, a niektórzy tworzą z palet małe dzieła sztuki, które mogliby nawet sprzedawać i znalazłoby się mnóstwo kupców. Podest z palet do ogrodu to rewelacyjne rozwiązanie, jeśli ktoś ma wiele roślin i chcę je ładnie wyeksponować. Trzeba tylko zadbać o to, aby konstrukcja była stabilna, czyli dobrze przymocować kilka palet. Istotne jest także to, aby je przeszlifować, co służy do pozbycia się ewentualnych drzazg. Jeśli palety mają być narażone na działanie czynników zewnętrznych, to wymagają impregnacji. Najlepszy efekt uzyskuje się dzięki układaniu palet pionowo i poziomo, taki podest będzie praktycznym dekoracją w ogrodzie.

paleta ozdoby

Jak można wykorzystać palety w ogrodzie?

Palety rewelacyjnie sprawdzają się jako siedzisko. Wystarczy położyć jedną paletę na drugą, kolejne dwie będą służyć jako oparcie siedziska. Po skręceniu wszystkiego pozostaje pomalowanie na preferowany kolor i położenie na siedzisko miękkich poduszek. Można też od razu zrobić z palety stolik do siedziska. Jeśli ma być mobilny, to można zainstalować na dole kółka. Wspaniałym sposobem na wykorzystanie palet jest zrobienie z nich podwyższonych grządek na warzywa w ogrodzie. Sprawdzą się także do przygotowania kompostownika, co pozwoli na zrobienie ekologicznego nawozu z odpadów Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż plastikowy pojemnik, podatny na uszkodzenia, ze słabą wentylacją. Palety wspaniale nadają się również do zrobienia kwietników. Można je kupić, chociażby w firmie kurierskiej, nie brakuje ich także w marketach. Jeśli w pobliżu znajduje się budowa, to można spytać, czy nie ma problemów z zebraniem kilku niepotrzebnych palet.

paleta ozdoby

Co można zrobić z palet?

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że z palet można zrobić organizer na narzędzia ogrodowe. Będzie to świetna opcja do trzymania w jednym miejscu szpadla, miotły, haczki, grabi, szpatułek, wideł i innych akcesoriów. Jeśli ktoś lubi robić grilla w ogrodzie, to można pomyśleć o przygotowaniu z palet podręcznego stolika na ogrodowe przyjęcie. Nie ma problemu ze zrobieniem półek na naczynia, przykręceniem haczyków na podręczne akcesoria i rączek ułatwiających przenoszenie. Przydadzą się także koła, aby mieć mobilny stolik dla miłośnika grillowania. Kolejną opcję będzie huśtawka z oparciem z palet, wystarczy skręcić je w taki sposób, aby powstało oparcie i siedzisko, a do powieszenia posłużą grube łańcuchy lub sznury. Jak widać, nie trzeba wydawać wielu pieniędzy na praktyczne akcesoria ogrodowe. Można nawet zrobić kosz plażowy z półkami, w których znajdą się kwiaty doniczkowe. Jeszcze inną opcją jest wykonanie domku dla dzieci z palet, będą one zachwycone. Można też oczywiście zrobić coś podobnego dla swojego czworonożnego pupila. Nieco więcej pracy wymaga wykonania barku z palet, ale jest to możliwe. Świetnie sprawdzą się także do zrobienie pergoli lub ścianki działowej.

Udostępnij