najwyzszajakosczycia.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i zakupach.

Zdrowie i uroda

Jak zdjąć żel z paznokci w domu bez pomocy kosmetyczki?

Jak zdjąć żel z paznokci w domu bez pomocy kosmetyczki?

Zdecydowana większość kobiet maluje paznokcie. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się paznokcie żelowe, które wyglądają niezwykle pięknie i dają długotrwały efekt. Najczęściej na zabieg panie umawiają się do kosmetyczki, która robi to profesjonalnie. Ściągnięcie żelu także powinno wykonać się w salonie urody. Można jednak domowymi sposobami zrobić to samodzielnie bez szkód. Jak zdjąć żel z paznokci?

Jakie narzędzia są niezbędne do ściągnięcia żelu z paznokci?

Ściągnięcie żelu przede wszystkim należy wykonać skrupulatnie i dokładnie. Nie wolno się spieszyć, gdyż można uszkodzić płytkę paznokcia. Chodzi przecież o to, aby paznokcie były w dobrej kondycji. Przede wszystkim należy użyć odpowiednich narzędzi. Co będzie potrzebne? Na pewno nie może zabraknąć pilnika o gradacji 180/180. Pod ręką trzeba mieć odżywkę do paznokci bądź olej kokosowy. Niezbędny jest także metalowy lub drewniany patyczek i waciki bezpyłowe. Przyda się aceton i folia aluminiowa, a także krem do rąk głęboko nawilżający. Cały zabieg nie powinien zająć dużo czasu. Pierwszy raz powinno trwać to około 30 minut. Czas zależny jest od ilości masy nałożonej na paznokcie oraz od ich długości. Nieco dłużej zajmie całość, jeśli panie będą chciały dodatkowo wykonać zabieg pielęgnacyjny, czyli opiłować paznokcie i wyciąć skórki.

żel na paznokciach

Jak zdjąć żel z paznokci przy użyciu acetonu?

Jedną z najczęstszych metod usuwania żelu jest użycie acetonu. Choć w profesjonalnych studiach urody takich metod się nie uznaje, to w domowym zaciszu można pokusić się o taki zabieg. Przede wszystkim należy pamiętać, że aceton wysusza paznokcie i skórki, a dodatkowo nieprzyjemnie pachnie. Należy zatem wybrać pomieszczenie dobrze wentylowane lub po prostu otworzyć okno. Ściąganie żelu niestety dość długo trwa, a więc wdychanie acetonu przez taki okres może być szkodliwe. Na początku należy pilnikiem 180/180 spiłować większość żelu. Należy robić to powoli i delikatnie. Tę czynność wykonuje się do momentu, w którym na paznokciu pozostanie jedynie niewielka warstwa żelu. Z racji tego, że aceton wysusza, to przed jego użyciem należy posmarować skórę wokół paznokci olejkiem lub kremem. Do miseczki należy nalać aceton i włożyć palce. Można także użyć wacików nasączonych acetonem i nałożyć je pojedynczo na każdą płytkę paznokcia. W tym wypadku dodatkowo palce należy owinąć folią aluminiową, aby utrzymała ten wacik na miejscu. Efekty można sprawdzić po około 15 minutach. Żel powinien przyjąć taką konsystencję, którą można łatwo ściągnąć patyczkiem. Jeśli nie ma takiej możliwości, to należy poczekać jeszcze dodatkowe 5 minut. Bardzo ważne jest zadbanie o prawidłowe nawilżenie palców i paznokci po takim zabiegu. Najlepiej do tego celu użyć specjalnego olejku. Na koniec oczywiście nie wolno zapomnieć o kremie do rąk.

zdejmowanie żelu z paznokci

Jak dbać o paznokcie?

Panie, które regularnie udają się na manicure żelowy, powinny zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację paznokci. Przede wszystkim bardzo ważne jest ich odpowiednie odżywienie. Kosmetyczki zalecają zabiegi pielęgnacyjne przy użyciu olejku arganowego, który doskonale odżywia nawet bardzo zniszczone paznokcie. Dobrze jest także wspomagać się suplementami, które zawierają odpowiednie minerały i witaminy. Należy zadbać o prawidłową ilość witamin z grupy B, witaminę E i C. Niezwykle ważną rolę odgrywa także biotyna, żelazo i niacyna. Najlepiej do codziennego menu włączyć świeże owoce i warzywa, które zawierają mnóstwo substancji odżywczych. Dobrze jest także wszelkie zabiegi wykonywać w salonie urody, w którym pracują doświadczone stylistki. Bardzo ważne jest używanie profesjonalnych kosmetyków i produktów do manicure, które nie wysuszają paznokci, a dodatkowo je wzmacniają i odżywiają. Przed każdym manicure warto wykonać zabieg pielęgnacyjny, który zregeneruje płytkę paznokcia. Oczywiście domowy sposób na ściągnięcie żelu z paznokci nie sprawi, że staną się one kruche i łamliwe. Należy po prostu ten zabieg wykonać powoli i delikatnie, a po jego zakończeniu dokładnie nawilżyć skórę i paznokcie. W sklepach można znaleźć profesjonalne produkty do pielęgnacji w rozsądnych cenach.

Udostępnij