najwyzszajakosczycia.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i zakupach.

Zdrowie i uroda

Schodząca skóra z dłoni – jak sobie z tym poradzić?

Schodząca skóra z dłoni – jak sobie z tym poradzić?

Pacjenci bardzo często zgłaszają się do gabinetu lekarskiego z problemem schodzącej skóry z dłoni. To powszechna dolegliwość, zarówno wśród kobiet, jak też wśród mężczyzn. Jak można pomóc sobie samodzielnie, co może przepisać lekarz, aby definitywnie rozwiązać problem?

Przyczyny schodzącej skóry z dłoni

Problem z dłońmi, problemy skórne bardzo często pojawiają się wtedy, kiedy temperatura jest bardzo niska, spada poniżej zera. Bardzo negatywnie wpływa na dłonie mycie rąk, niedokładne ich wysuszenie, a później wyjście na dwór zimą. Wtedy u wielu osób pojawia się zaczerwienienie, swędzenie, wysypka, schodząca skóra. Problem ze skórą na dłoniach pojawia się również w czasie wiatru, deszczu, suszy. Każde niestandardowe warunki atmosferyczne mogą spowodować kłopoty. Wiele osób jest uczulonych na poszczególne składniki kosmetyków do ciała. Dlatego też używanie perfumowanych kremów do rąk nie zawsze jest dobrym pomysłem. Kremy takie bardzo pięknie pachną, ale jeśli chodzi o skórę, mogą spowodować znaczne szkody. Konieczna może okazać się wizyta u dermatologa, a przynajmniej spotkanie z lekarzem rodzinnym.

dłonie skóra

Skutki pandemii

Mycie rąk jest bardzo ważne. Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach, że ktoś nie myje rąk przed jedzeniem. Nawet po wejściu do restauracji wiele osób najpierw udaje się do łazienki, aby porządnie umyć dłonie. To bardzo dobre praktyki, które powinny być przekazywane również dzieciom, najmłodszemu pokoleniu. Jednak zbyt częste mycie rąk i używanie bardzo agresywnych środków do mycia może spowodować problemy. Szczególnie w dobie pandemii ludzie bardzo często spryskiwali swoje dłonie różnego rodzaju antybakteryjnymi żelami, które miały powstrzymać przenoszenie bakterii i wirusów z miejsca na miejsce. Środki te z pewnością spełniały swoje zadanie, jednak ceną za skuteczność było podrażnienie skóry. Schodząca skóra z dłoni to bolesny problem, z którym borykali się mężczyźni i kobiety. W aptece można kupić wiele skutecznych środków na ten problem. Farmaceuta z pewnością doradzi, które z nich są najlepsze w danej sytuacji. Problem ze schodzącą skórą z dłoni mają także dzieci, zmuszane w przedszkolach i szkołach do częstej dezynfekcji. Można zasięgnąć porady lekarza pediatry, aby ten dobrał najskuteczniejsze leczenie.

dłonie skóra

Nawilżanie i odżywianie dłoni

Kiedy pojawia się problem zdrowotny, podstawą jest zasięgnięcie porady lekarskiej. Być może przyczyny schodzącej skóry z dłoni nie są natury dermatologicznej. Źródłem może być grzybica całego organizmu, problem ogólnoustrojowy. W tej sytuacji oprócz leczenia miejscowego czyli maści bądź kremu trzeba będzie brać odpowiednio dobrane tabletki. Tylko lekarz może zbadać pacjenta i zobaczyć skalę problemu. Aby zapobiegać tego typu kłopotom warto ograniczyć spożywanie cukru, zrezygnować z gazowanych słodzonych napojów i słodyczy. Zawsze trzeba mieć w torebce krem do smarowania rąk, powinien być to krem bezzapachowy i pozbawiony szkodliwych składników. Od czasu do czasu wskazane jest wykonanie peelingu dłoni, aby pozbyć się martwego naskórka. Jak najbardziej dobrym pomysłem jest używanie naturalnych składników takich jak miód, cukier, jajka. Korzystając z dobrodziejstw natury każda kobieta przyrządza niezawodne kosmetyki, które wspaniale odżywiają zniszczoną skórę.

Do gabinetów lekarskich każdego tygodnia zgłasza się wielu pacjentów z problemami dermatologicznymi. Czasami wdrożone leczenie pomaga bardzo szybko, a czasami na efekty trzeba czekać wiele miesięcy, po drodze zmieniając lekarstwa.

Udostępnij