najwyzszajakosczycia.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i zakupach.

Zdrowie i uroda

Jak złożyć poszetkę czyli kilka sekretów mody męskiej

Jak złożyć poszetkę czyli kilka sekretów mody męskiej

Czym jest poszetka? Jest to ozdobna chusteczka, którą panowie wkładają do górnej kieszeni marynarki. Poszetka ma kształt kwadratu, zwykle ma wymiary ok. 35 na 35 cm. Odpowiednie złożenie poszetki to prawdziwa sztuka i warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Dobrze ubrany mężczyzna

Kobiety zachwycają się mężczyznami, którzy są zadbani i dobrze ubrani. Co to znaczy, że mężczyzna jest dobrze ubrany? Przede wszystkim należy dostosować strój do okazji. Na przykład w miejscach kultu religijnego nie wypada odkrywać za dużo ciała, dotyczy to zarówno płci żeńskiej, jak i męskiej. Zatem nie poleca się nawet latem krótkich spodenek i odsłoniętych ramion. To może zgorszyć wyznawców danej religii. Kiedy mężczyzna wybiera się na jakieś eleganckie przyjęcie, obowiązkowy jest garnitur. Czy wymagana jest także poszetka? Niekoniecznie. To dodatek, a nie obowiązkowy element męskiej garderoby. Źle dobrana, może zniszczyć cały piękny efekt.

zakładanie poszetki

Czy mężczyzna poradzi sobie ze złożeniem poszetki?

Oczywiście, że tak! Każdy mężczyzna, jeśli tylko wykaże się odpowiednim zaangażowaniem, poradzi sobie ze złożeniem poszetki. Jak w praktyce rozpocząć tę czynność? Należy rozpocząć od nałożenia na siebie skrajnych rogów materiału. Później trzeba dołożyć do nich kolejny róg. Kiedy widoczne będą trzy rogi poszetki, czas na zawinięcie boków do środka. Kolejnym krokiem jest skrócenie poszetki, a taki efekt można uzyskać poprzez zawinięcie dołu. Czas już na włożenie elementu dekoracyjnego do kieszeni. Składanie poszetki nie jest proste, ponieważ nie może ona być ułożona ani za wąsko, ani zbyt szeroko. Należy unikać za wszelką cenę nieestetycznego efektu fałdowania i nakładania się na siebie warstw materiału.

Poszetka i krawat

Czy można łączyć ze sobą poszetkę i krawat? Czy można łączyć ze sobą poszetkę i muchę? Tak! Zawsze jednak wskazany jest rozsądek i spojrzenie w lustro przed wyjściem z domu. Może okazać się, że wybrane materiały i tkaniny są zbyt dekoracyjne, wtedy z jednego elementu warto zrezygnować. W końcu co za dużo, to niezdrowo. Eksperci zajmujący się modą dzisiaj nie przestrzegają już rygorystycznie pewnych zasad, które jeszcze wiele lat temu były niemalże święte. Dziś można już łączyć kolory takie jak różowy i zielony, nie trzeba zakładać butów i torebki w jednym kolorze. Elegancja to słowo, które jest w stanie pomieścić różne style mody i różne wybory ludzi.

poszetka zakładanie

Sklepy dla eleganckiego mężczyzny

Gdzie elegancki pan ma robić zakupy? Zarówno w Sieci, jak też w sklepach stacjonarnych. Wszędzie można znaleźć dobrej jakości materiały, wspaniałe kroje, ubrania idealnie dopasowane do sylwetki. Czasem jednak konieczne jest wprowadzenie pewnych poprawek krawieckich. Zdarza się tak szczególnie, jeśli sylwetka mężczyzny jest niestandardowa. Wystający brzuszek, krótkie nogi, szerokie ramiona, każdy mężczyzna jest przecież inny i ma inne potrzeby, które trzeba zaspokoić. Należy zawsze starać się dobrze wyglądać, co oznacza posiadanie ubrania czystego, schludnego, dopasowanego do okazji i sylwetki. Wiedza o tym, jak złożyć poszetkę, jest niewątpliwie ogromnym plusem.

Udostępnij